AKUTNÍ!

Otázku položila: Anonymní uživatelka #400419 středa 20:12

Dobrý večer jdu s netradičním dotazem. Mám známé, pár, ale dnes se rozešli... Mají 3 děti to první 100 procentně není kamaráda, pak tu jsou dvojčata u kterých nikdo neví či jsou (prosím nekomentovat také si o tom myslím své) ale chlap se o ně stará jak o své takže díky bohu. Bohužel na matku děti je několik stížnosti je pod dohledem socialky, nechci to tu nějak rozepisovat, ale opravdu to nejsou hlouposti. Kazdopne,, otec,, je psaný v RL všech dětí... Matka včera otce vyhodila s bytu a dnes odjela s dětmi ke své matce (mimochodem taky žádná světice, seděla, a je dost možné že jede na perníku) otci odjezd neoznamila a plánuje se vrátit až v pondělí. Dle mě tam odjela protože je neschopná se o děti postarat.,, otci,, se to samozřejmě moc nelíbí na dětech mu záleží a nemá dobrý pocit kde děti jsou. Může s tím něco dělat? Může se to brát jako únos? Jak jsem psala první dítě 2 roky jeho není dvojčata 3 měsíční tam se budou dělat testy ale v rodném liště jako otec je zapsaný u všech.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • já si myslím, že pokud je v RL uveden jako otec, tak má prostě stejná práva jako matka, čili určitě bych se proti tomu bránila

 • Já si teda myslím, že pokud nemají soudně dané nějaké předběžné opatření, tak jeden s rodičů klidně může dítě vzít a odvézt, kam chce. Pokud proti tomu otec něco má, musí to řešit, tedy OSPOD a případně předběžné opatření soudu. To, že není biootec v tuto chvíli není tak důležité, je v rodném listu a zájem dítěte mít otce je pro soud primární, jen tak snadno někoho z RL nevyškrtnou.

 • macicekkajikčtvrtek 9:00

  Pokud je matka pod dohledem sociálky, měla by nahlásit, kam odjede. Ať zajde otec na OSPOD a nahlásí, že bez ohlášení odjela.

 • Oba jdou dle zákona rodiče a pokud není styk s dětmi nijak soudně upraven, nejedná se o únos.
  Vyškrtnout otce z RL nebude taky tak snadné, museli by to přes soud a genetické testy. A i když to třeba vypadá, ze dite jeho není, testy klidně mohou prokázat, že je.

 • Zanthia1čtvrtek 6:22

  Samozřejmě důležité je, že je v rodném listě. Na druhou stranu ty naznačované problémy může řešit i kdyby nebyl. Protože pokud má vážné "podezření" na zanedbání péče, tak to může hlásit kdokoliv, třeba soused nebo známý. A bude se řešit co je v zájmu dětí a pokud se o ně dosud staral, tak to určitě má svou váhu.

  Minulý rok byla v pořadu Mise nový domov rodina, kde maminka dětí zemřela před svatbou a řešilo se svěření do péče. Jednu holčičku chtěli dát vlastnímu otci, ačkoliv ho skoro neznala. Když ale ten nevlastní tatínek, se kterým dosud žila a který se o ni staral, měl už vhodné podmínky (oddlužil se), tak ji nakonec svěřili do péče jemu. Takže i to je možné.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 71 895 otázek, kterým se dostalo 240 717 odpovědí a 378 112 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist