Po škole na vysokou nebo na manažerské studium?

Řada lidí se v tuto dobu rozhoduje, kam budou následovat jejich další kroky po ukončení střední školy a úspěšném složení maturity. Jakou si vybrat vysokou školu? Která bude mít nejvyšší přínos? A má vůbec ještě v dnešní době klasická vysoká škola smysl?

Po škole na vysokou nebo na manažerské studium?

O krok napřed před konkurencí

Do hry již řadu let vstupuje profesní vzdělávání založené na praktické výuce. Manažeři se vzdělávají v oborech MBA, LLM, DBA, ale také BBA, které je určeno čerstvým absolventům středních škol nebo dalším uchazečům, kteří si chtějí zapsat za jméno první titul. Studium BBA, z anglického Bachelor of Business Administration, kde se klade důraz především na praktické dovednosti, práci s reálnými projekty a využití zkušeností odborných lektorů.  „Studium na ESBM mi umožnilo více propojit praktické a teoretické znalosti nejen v rámci zvolené specializace,“ tvrdí absolvent ESBM, Roman Sikora. Profesní titul BBA je důkazem, že student dokáže logicky argumentovat a samostatně uvažovat – tyto vlastnosti jsou totiž upřednostňovány nad teorií, což má studenty naučit nezávislosti a vyšší konkurenceschopnosti.

Pražská vzdělávací instituce European School of Business & Management (zkráceně ESBM) uvedla vzdělávací programy BBA v 6 specializacích loni na jaře. Nyní mohou gratulovat prvním úspěšným absolventům z oborů BBA Management, BBA Marketing, BBA Personální řízení a andragogika, BBA Projektové řízení a dalších nabízených specializací.

Kdykoliv a odkudkoliv

Studium trvá 9 až 12 měsíců, probíhá v češtině a odehrává se z většiny online – praktickou část tvoří tři celodenní semináře, kterých se můžete zúčastnit prezenčně ve Vámi vybraných termínech. Velkou výhodou studia BBA na ESBM je časová flexibilita – studium lze zahájit kdykoliv v průběhu roku. „Ze své zkušenosti bych chtěl hlavně doplnit flexibilitu a ochotu s jakou mi dokázali vyjít vstříc při potížích se skloubením studijních požadavků s pracovním a osobním životem,“ dodává Martin Boháč, absolvent studia na ESBM.

 „Celkové pojetí studia, přednášky a hlavně lektoři s bohatou praxí mě nadchli. Užil jsem si to, dozvěděl jsem se nové věci, potkal zajímavé lidi, přečetl nové knihy. Přestože část přednáškových bloků byla pouze online, tak to měli lektoři poutavě připraveno. Studijní portál je jednoduchý a přehledný.,“ píše ve své referenci Michal Hrubeš a dodává „Praktické poznatky už teď využívám v práci.“

Studium BBA vás tak prakticky připraví na přechod mezi školou a zaměstnáním. Kromě vědomostí se zde totiž naučíte, jak správně jednat s lidmi, jak zacházet s time managementem a další dovednosti, které vám na klasické vysoké škole nepředají. Podívejte se na stránky ESBM a přihlaste se klidně hned teď, nemá cenu čekat.

Nejlepší rádkyně

Aktivita na WomenZone

TOPlist