Řešil někdo ztvrdlý kefalhematom?
Malému se po porodu udělal na hlavičce celkem velký kefalhematom. Už v porodnici nám řekli, že se to vstřebá během šesti týdnů. Dětská doktorka nám řekla v podstatě to samé s tím, že kdyby ne, tak se dělá punkce, ale to prý zažila za svoji praxi jen jednou. Jen chtěla ať sledujeme, jestli se nezvětšuje. Ve čtyřech týdnech se najednou během pár dní ztratil, ale zůstala mu taková zatvrdtlá místa po obvodu původního kefalhematomu. Doktorka mi na to jen řekla, že to ještě nikdy neviděla a poslala nás na neurochirurgii, kam jsme objednaní až za 14 dní.
Zkusila jsem trochu googlit, abych se uklidnila, ale spís jsem si přidělala starosti. Dočetla jsem se, že kefalhematom může zkostnatět a odstrańuje se to operačně.
Je tu někdo, kdo to řešil? Zajímalo by mě, jestli jste skutečně museli podstoupit operační zákrok a případně, jak to vše probíhalo. Díky.
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
15.3.2018 7:56
Dobrý den, starší syn (nyní 6 let) měl také po porodu kefalhematom, který se nevstřebal. Nakonec jsme to nijak neřešili, postupně jak roste lebka, tak je kefalhematom méně a méně a vidět a teď už vůbec, jedině, že byste ho pohladila po hlavě, tak zjistíte, že na jedné straně má "bouli".
-
15.3.2018 18:21
my jsme byli s dcerou na punkci tuším ve 2 nebo 3 měsících? (už má 4 roky, nepamatuju si to přesně) protože se jí to nevstřebávalo a po punkci mi dr. nechala sahnout na hlavičku, že už jí to po obvodu taky začínalo kostnatět.... ale víc se to neřešilo, ani jsem nezkoumala jestli je to ještě cítit, myslím, že pod vlasy už bych to dneska určitě nenašla
operativně se to určitě řeší jen když to je velké a dělá to problém, když se mu to vstřebalo a je to jen trošku po obvodu, časem to zmizí jak poroste hlava
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.