Deníček dítěte: Matěj

Narodil se mi chlapeček jménem Matěj

10.10.2015 0:59

Měří 53 cm a váží 3,94 kg
Porod byl přirozený na sále ,
probíhal v porodnici Nemocnice s poliklinikou Havířov, p.o. a trval 300 minut

Tak využívám volna k sepsání románu :D Rovnou upozorňuji, že to obsahuje informace jak komické, tak pomalu tragické, takže bude jistě co číst ;)

Čtvrtek 9.10.
Odchází první část hlenové zátky.

Pátek 10.10.
Manžel vstává na ranní 12-ku, ptá se, jak mi je, doufajíc, že třeba cítím, že se něco blíží, bohužel nic :) Tak se snaží ukecat prcka, aby to konečně bylo a mohl vypadnout z práce :D
Během dne mi párkrát napsal, že mám ukecat prcka, nakonec skoro nadával, že taťka musí pracovat a on si stále v pohodě lebedí v bříšku!!! :D Dopoledne odchází zbytek zátky a na mě padají první myšlenky - Mám se těšit, nebo bát? Už to opravdu brzy přijde. Do termínu 3 dny, že by to už bylo dnes? Hlavně, aby bylo v pohodě hlídání dcerky.
Dodělávám zbytek věcí - uklízím, dochystávám pro miminko, pro jistotu vařím už v poledne. Jinak vařím až na 18:30, kdy se manžel vrací. Co kdyby to přišlo? Ať se aspoň ještě v klidu nají :) Přijíždí po práci, hned sprdunk bříška, nají se a dává si relax na gauči. Bere si prášek, bolí ho hlava.
Dcerka zatím touží hrát pexeso a domino, tak koukám na televizi, u toho na zemi hrajeme hry. Blíží se čas koupání, je osm hodin. Dcerka si chce kutálet s míčem, tak sedíme, kutálíme si a najednou cítím trochu mokro. Zvedám se a vtipkuju - Teď nevím, jestli jsem si čůrla, nebo je to tady. Manžel se probírá a čeká, s čím přijdu. Na záchodě ze mě zase něco vyteče. A je to tady. Jdu do sprchy, manžel zatím volá mamce, že jim tam nejspíš dovezeme malou, vypadá to, že mi odtíká voda. Sprcha proběhla, bolesti občas přišly, nic víc.
Omotaná v osušce jdu do ložnice, abych dochystala věci a najednou kapky na koberci. S úsměvem a slovem Neee prchám ke dveřím, kde máme podlahu bez koberce a najednou to ze mě teče. Přichází dcerka, kouká, co se děje a vidí, že se pode mnou tvoří kaluž. Kouká, nechápe a dává mi přednášku: Mami, ale v ložnici se nečůrá, na to máme záchod. Už tak jsem se smála, že to teče, nezastavím to a ještě musím poslouchat takový přednášky :D
Manžel nadšený, volá do práce, že je to tady a nemají ho pár dní čekat. Volá mamce, že tam přijedeme. Já stále stojím, voda teče, směju se, dcerka kouká a ptá se, proč tam čůrám? :D Opět opakuju, že nečůrám, ale teče vodička, ve které plavalo miminko, ale už chce ven, tak ho už budeme brzo mít. Zítra se přijede na nás podívat :)
Čekám, kdy to přestane a říkám, že to musím něčím vytřít :D Přestává to téct, prosím dcerku, aby mi podala ručník - ještě, že tam byla kupka prádla na žehlení :D Vytřu a jdu znovu do sprchy. Manžel zatím chystá dcerku na odvoz :) Vylezu ze sprchy, oblékám se a opět to teče. Hmmm, super, zase běžím do sprchy :D Beru si šaty, kalhotky, dám vložku a naštěstí v koupelně další vlna. Vložka naskrz mokrá, kalhotky taky, začínám být naštvaná :D Manžel uznal, že to bude na dýl, tak se mám zatím dochystat a on odveze dcerku, jinak bysme ji vyložili cestou :)
Sprcha, punčochy neberu, hledám ručník, jediná záchrana :D Dobalím poslední věci do porodnice a jedeme :)

Cca 21:15 přijíždíme do porodnice na příjem. Sestřička mi rovnou připla "jednorázovku", beru si kočili, vypisujeme papíry. Jedeme k sálu, manžel čeká na chodbě, absolvuji vyšetření. Monitor, bolesti přicházejí nepravidelně, zatím kolem 10 minut. Monitor se nelíbí, miminko stále spí, vrtí mi břichem. Do toho vypisujeme papíry a probírámě mé přání z porodního plánu. Hlavní přání bylo - nedávat urychlováky, oblbováky, atd. Do toho jsem hlavně nechtěla předem zavedenou kanylu. A už to začalo - kanyla je lepší, nikdy nevíte, pak se to blbě zavádí. Nechci, ale klesám, zavádí mi kanylu. Miminko stále spí. Další požadavek - porod ve dřepu nebo v kleče. Další rozmluva. Je to fyzicky náročné, jestli si na to troufnu, není problém, ale nikdy nevím, jak to bude, můžu se potrhat, nástřih by šel hodně špatně. Domlouváme se tedy, že uvidíme, je mi jasné, že to nebude nic jednoduchýho.
A konečně ultrazvuk. Mimino hezky hlavičkou dolů, odhad 3400g - to mi přišlo fakt málo, dcerka měla odhad 3700g a měla 3840g, takže jsem po 3800g nevěřila. Hned jsem všem hlásila, že pohlaví nevíme, aby se náhodou někdo takhle před finále neukecl. Doktorka kouká, hraje si, nakonec to vzdává, že i kdyby chtěla, tak pohlaví nevidí, nevidí ani druhou nožičku, je to náš šikula, nechce se ukázat :D Ovšem nález - branka sotva zašlá, bolesti nejsou časté, potrvá to. Volají manžela, že se máme domluvit, co a jak. Domlouváme se, že bude tedy nejlepší, když se pojede vyspat, i když cesta trvá cca 25 minut. Manžel tedy odjíždí, že mu zavolám.

Dávají mě na hekárnu, že mi sím dle potřeby měnit vložky, dát si sprchu, dívat se na telku, nebo zkusit spát. Hlavně nevycházet, kdyžtak zvonit. Dávám si sprchu, odpočívám, dívám se na televizi. Občas nějaká ta kontrakce, takže mi bylo jasné, že spát mi nepůjde. Ale dávají akorát v televizi Kurňa co to je?, tak se bavím a je mi docela dobře. Kolem 23:30 cítím bolesti více a více. Najednou jsou co 2-3 minuty, zvoním tedy. Monitor, zjišťují čípek, sotva 1,5 prstu. Zatím se to moc nepohnulo.

Sobota 10.10.
S kontrakcemi už nemůžu ležet, procházím se po pokoji, jdu do sprchy. Bolí to čím dál více. Zase monitor, začínám funět, bolesti začínají být krutější. 00:30 už zatínám ruce do matrace, funím, mám chuť křičet. Ouha, 4cm, můžu volat manžela. Začíná to být horší, přecházím do boxu.

PA začíná chystat klystýr, ať se mi uleví. Svíjím se na křesle v bolestech. Představa, že mám něco udržet v sobě, to nejde, po domluvě jdu tedy do sprchy a čekám, až přijede manžel. Nevím už ani, jak stát, bolesti jsou nesnesitelné, hekám, potácím se ze sprchy, vydrápu se na křeslo a trpím. Přichází personál, neskutečná bolest, hlavička už jde dolů. Mám chuť kopnout dr, hlavička jde dolů a ona do mě strká ruku!!!!!!
Pomalu nechápavě, ale uznává, že je to tady, mezitím prosím, abych mohla tlačit. Respektive tlačím, i když nic neřekly, mám kontrakci. Opět v bolestech sýpu, že musím tlačit. Manžel stále nikde, on to snad nestihne!!! Ptají s etedy na polohu. Nemám sílu ji měnit, jen prosím, že chci přizvednout. Zvedají mi záda, nohy dávám do žlábků. Maminko tlačte. Tlačím, křičím, že to hrozně bolí!!!!!!!!!!! Pomalu jsem se nemohla nadechnout, 4x za sebou jsem zatlačila, hekala, že to hrozně bolí a najednou pláč.

Tak maminko, je to chlapeček. Nevím, zda mám brečet radostí, nebo smutkem. Manžel to nestihl :( Volala jsem mu 00:32, kdy mi oznámila 4cm a 00:59 už byl malý venku. Běhm půl hodiny jsem se otevřela o 6cm, ty bolesti bych nikomu nepřála. Přesto jsem se hned ptala, zda byl nástřih. Kupodivu tentokrát bez nástřihu, jen malé oděrky, takže pár vnitřních stehů. Malého jdou vážit, přichází manžel. Kouká, došlo mu, že přijel pozdě :( Nevěděl asi v tu chvíli, co na to říct, nechtěl jít ani kouknout za malým a čekal, až ho přivezou. Podle modrého náramku zjišťuje, že je to kluk. Kouká smutně.

Kýveme, že sedí jméno Matěj, přiváží nám ho, přijde mi maličký. Najednou oznámení, že má 53cm a 3940g, nechápu :) Dr mě šije, manžel si bere Matýska do náručí, stále kouká tak všelijak. Personál ale říká, že to bylo tak rychlé a na jeho váhu úplně super, že vyšel tak rychle a bez nástřihu. Gratulují nám, nechávají nás o samotě.

Už jen podepíšeme nějaké papíry, přichází dětská sestřička se slovy, že ho musí pozlobit. Nebyl ajsem na testu cukrovky, musela mu tedy vzít z patičky krev a koukat, zda je u něj vše v pořádku. Naštěstí je. Zkoušíme přiložit, pravé prso hezky chytil, levé později nechtěl, nevadí. Před 3:00 se loučíme s manželem, jel se vyspat a my jeli odpočívat. Moc jsem toho nenaspala, zážitek silný na to, aby mě nechal v klidu spát.

Až na tu ukrutnou bolest to bylo jinak krásné, rychlé a jsem ráda, že nám vyšel kluk, jinak by byl manžel schopný mě ukecávat časem do třetího. Po tomhle porodu už opravdu další nechci - hlavně skrze tu váhu. Nevěřím, že by to šlo pod 4kg potom :)

Matýsek se má čile k světu, krásně prospívá, mlíčka mám až až, takže ho hezky nasytí a hodně spinká. Jen ho dost trápí bříško, trvá, než si odkrkne, ale i to zvládáme :)

Velká ségra ho přijímá pomaleji. Je za něj ráda, pomáhá, chce ho chovat, je zlatá v tomto. Ale zase naopak chce hodně věcí dělat se mnou, přeci jen už nejsem jen její, tak snad to brzy nějak skloubíme, abysme byli všichni spokojení :)

A tím bych to ukončila, už tak je to dlouhý až až :D

DSCF1513 Fotografie-0038
15.10.2015 9:55:56
Emoce:
Komentáře:
  • Bývalá uživatelka #40935 30.9.2013 14:14

    jste moc sikovni jen tak dal teta posila malemu pusinku

  • Bývalá uživatelka #40352 30.9.2013 16:06

    Pěkný a snad žádná reakce po očkování nebude. Jsem zvědavá, jestli se také Barborka bude někdy na pana doktora smát :) Očkování nás čeká příští týden.

  • Bývalá uživatelka #43859 30.9.2013 17:39

    teda,krásná práce..;) nás za 3 týdny čeká už druhé očkování,které,jak počítám,Elinka opět prořve..:D

  • Bývalá uživatelka #43005 30.9.2013 18:18

    To jste šikovní a velicí:-) Já mám takový pocit, že my se na paní doktorku u očkování asi moc smát nebudeme:-D Sárinka je jakási citlivka:-D My jdeme v pátek.

  • Bývalá uživatelka #43859 30.9.2013 20:26

    Ivanko,u nas je to to same,hlavne cestou tam vzdy usne a pak je chudinka protivna a place,ze jsme ji vzbudili:-/:-D

  • Bývalá uživatelka #34630 1.10.2013 3:58

    Maty je teda chlapák, když to takhle krásně zvládl :) . Když prý je nějaká reakce,tak je to dobře, páč prý jde vidět, že se s tím tělo pere a tak to má být říkala doktorka. My měli jen tu horečku. My jdem na kontrolu také až na 4 měsících, ale teď ve čtvrtek máme přijít na vážení a měření, tak jsem zvědavá o kolik mi ta holka vyrostla :) Jinak stale kojím a jeden večer jsem chtěla malý zkusit dát Hipp a ona mi to potvůrka začala plivat a natahovalo ji z toho,takže se celá flaštička vylila :)

  • Bývalá uživatelka #43859 1.10.2013 9:17

    Andrejko,to je jak u nas,ja to taky zkousela,hlavne z toho duvodu,ze jsem byla dost nervozni a Eli pak taktez,tak mi bylo doporuceno,at ji dam UM,nez se zklidnim,no a neuspela jsem:-DEleanor citila,ze ma vedle hlavy prso,tak se vztekala nad tim,co za hnusnou gumu a mliko bez chuti,se ji snazim nacpat do pusy,tak jsem se na to vyprdla,uklidnila se,vse beru s nadhledem a s humorem a je to hned lepsi..mala ti spatne spinka v noci,nebo proc to?

  • Luciferaza 1.10.2013 9:32

    Tak hlásím, že jsme to zvládli dobře. :-) Stejně jako můj první syn. Jen jsme víc spali a byli trošku protivní. A už je dobře. ;-)

  • Bývalá uživatelka #43859 1.10.2013 10:07

    Tak to je moc dobre!:-)

  • Bývalá uživatelka #34630 1.10.2013 10:46

    Luci tak to je fajn :) . Ines do teď spala v noci krásně, budila se za noc tak 2x ,ale vzdy když se mělo jít večer spát, tak se u jídla vždy vztekala a blbnula u toho. Takže to krmení bylo vždy tak, že jsem ji musela krmit ve stoje a ještě u toho houpat :) no a v noci se přisaje pěkně, jí hezky usne u toho a já ji dám do postýlky a spí. Odpoledne moc toho nenaspi a tak večer je asi přetažená a blbne. Dr. říkala, že jidlem to není, páč přibírá tak jak má, ale že hold mám prý nespaví dítě a moc hyperaktivní, takže supr kombinace :) No a minule jsem měla jeden sáček ještě z nemocnice té UM tak jsem ji ho chtěla vyzkoušet, no ale marně. Chtěla jsem pořád kojit a jen večer před spaním ji to dávat, ale jak když to nechce. Holky a dáváte jim čajík ? Já četla že pokud se kojí, tak ho nemusejí pít, ale každý do mě hučí ať ji ho dávám. Tak nevím......

  • Bývalá uživatelka #43859 1.10.2013 11:37

    My jsme na tom asi jako vy,Eli je taky akcni a moc spinkat nechce,nejradsi by koukala kolem sebe a nosila se na rukou,ja pak mam problem rozpoznat kdy uz je unavena tak,aby sla spinkat..jinak s tim cajikem,taky mi kazdy rika,at ji ho zkusim dat,ze ji to zasyti,ale ona ho nechce..a je Nicolka protivna,nebo vesela?kdyz tak malo spinka?u nas je to jak kdy..

  • Bývalá uživatelka #34630 1.10.2013 16:58

    Ona přes den nepláče, to se furt směje, sahá na hračky, pak na chvilku usne,ale to je tak cca půl hodiny a zase pak dovádí. Furt musí mít pozornost, takže kdy se rozčiluje,tak jen večer u uspávání. Bojím se, jestli ji nezačnou brzo bolet zoubky.Pořád ji jdou jdou sliny a saha si do pusy. Tak já Ti nevím. Teď mi známá říkala co má stejně starý dítě, že ji malá spí celou noc od 20-7 do rana. Hold asi nemáme spavé dítě :) Doufejme,že čím budou starší,tak budou spavější.

  • Bývalá uživatelka #43005 1.10.2013 19:04

    Teda holky, to jste se rozkecaly:-D. Já čajíček dávám, fenyklový, který je dobrý na prdíky, aby to Sárince lépe šlo:-D:-D A že jí to teda jde:-p:-p
    Já mám docela spavé díte a stejně mi v noci vstává. Někdy i 4x za noc. A to přes den opravdu dost spí. Už se těším, až jí budu moct dát za měsíc kašičku a třeba bude spát celou noc. I když mám pocit, že si dělám plané ilute:-D

  • Luciferaza 2.10.2013 8:20

    Tak jsem přidala fotečky. ;-) Matyášek si přes den dává taky jen "dvacet" minut. :-D Jsou to naši aktivci a nespavci. :-D Maty se bojí, aby o něco nepřišel. A jak ho zajímá televize. ;-)

  • Bývalá uživatelka #43005 2.10.2013 8:25

    Tak to naše Sárinka spí přes den napřed hodinu, potom skoro 4 hodiny tahem, pak zase hodinu, zase hodinu a pak jde spát večer. Ona prakticky pořád spí:-D:-D Buď spí, nebo si se mnou hraje:-D

  • Luciferaza 2.10.2013 8:32

    Tak to máš Ivanko dobrý, Maty teď řádí v lehátku a půjdeme papat. ;-)

  • Bývalá uživatelka #43005 2.10.2013 8:38

    Tak to Sárinka má teď svoji první spací hodinku:-)

  • Bývalá uživatelka #40352 2.10.2013 9:20

    U nás už se denní spaní ustálilo a spinká jen jednou přes den v kočárku, zato tak cca 4h v kuse. Už jsem pochopila, že nemá cenu se snažit dát ji spinkat jindy během dne. Noční spaní stále super.
    Čaje neplánuju dávat do toho 6. měsíce pokud budu kojit. Je pravda, že hlavně starší ročníky v rodině se diví tomu, že už se v dnešní době čaje nedávají... Možná leda kdyby trpěla na prdíky, tak bych zkusila ten fenyklový, ale ty nás naštěstí vůbec netrápí :)

  • Luciferaza 3.10.2013 20:05

    Tak už se nám dělá vzadu kolečko. :-D

  • Bývalá uživatelka #43005 4.10.2013 11:36

    My už je máme tak víc, než týden:-D I holčičky můžou být plešaté:-p:-p:-D:-D:-D

  • Bývalá uživatelka #32563 9.10.2013 6:39

    Jů ten ti krásně roste my už měříme 65 cm :-D Matyášek je moc šikovný prdolka jo kolečko už máme taky už tak 2 týdny vypadá jak malej plešatec :-D

  • Luciferaza 9.10.2013 12:17

    Je to naše zlatíčko a asi máme spurtíka. :-D Poslední dny by mě nejraději celou snědl a kouše i do ostatních. Zrovna včera se mi po kojení ještě přisál na rameno. :-D Je to roztomilé. :-)

  • Bývalá uživatelka #43005 9.10.2013 12:28

    Mě se Sárinka přisává už jenom na prso:-D:-D Ale teda fest:-p

  • Bývalá uživatelka #32563 9.10.2013 21:17

    no my ted máme spurtíka už přes týden ale celkem to jde i když dvakrát sem dala um jeden den a pak druhej jen 60 ml a jinak ne a už vypadá že zas bude líp :-) mě se malá přisává pouze na prso a už taky celkem fest :-) brzy jí polezou zoubky :-)

  • Luciferaza 10.10.2013 9:18

    Tak já UM vůbec nedávám a ještě jsem nachystala do mrazáku přes půl litru mlíčka, aby bylo nychystáno, jak nebudu doma. A to jsem odsávala jen 4x a při častějším kojení. :-D Už je to lepší, dnešní noc už jsme spali 6 hodin v kuse a bez jídla to bylo nějakých 7 hodin. :-) Tak snad už je ten spurtík za námi. Ale nejraději by si nacpal do pusy celou pěstičku a má nateklé dole dásinka, takže to kousání do všeho budou asi zoubky. :-( Na jednu stranu bych chtěla, aby vylezly později, ale na druho stranu, aby byly venku a Maty měl klid. :-D Navíc mám nemocného od včerejška staršího synátora, naštěstí má jen velkou rýmu, ale i tak se modlím, ať to Maty nechytne. :-D Jsem se ale rozepsala ;-)

  • Bývalá uživatelka #40352 10.10.2013 12:26

    Luci, to teda odsáváš krásně. Já většinou jednu dávku (tak 160ml) odsaju na dvě odsávání. Odsávám pouze večer tak 2-3h po kojení, aby už mlíčko bylo, ale taky aby nehrozilo, že bude chtít brzy pít. Teď teda už jsem delší dobu neodsávala, ale zase se mi blíží nějaké večerní aktivity mimo domov, tak zas pak doplním zásoby :)

  • Bývalá uživatelka #43005 10.10.2013 12:55

    Tak já odsávat zatím nemusím, páč nikam nehodím :D Ale klidu si užiju u koní. Manžel nebo kamarádka hlídají a jsou přitom pořád se Sárinkou se mnou:-)

  • Luciferaza 10.10.2013 14:19

    Já už teď venku nekojím, už je zima. :-(A zásobu musím udělat, když budu na brigádě. Nechci do něho cpát umělé. Už to slovo umělé mléko, je hnusné. Proč to nepojmenovali jinak. :-D:-D:-D

  • Bývalá uživatelka #40352 10.10.2013 15:35

    Já mám příští týden třídní sraz :)

  • Bývalá uživatelka #32563 10.10.2013 16:52

    no já už taky sem zas jen na svým mlíku a spurtík se zlepšuje očkování jsme zvládli za měsíc znovu zatim vypadá ok tak uvidíme :-)

  • Bývalá uživatelka #43005 10.10.2013 17:04

    Tak já UM vidět ani nechci a doufám, že ani neuvidím:-D

  • Bývalá uživatelka #32563 10.10.2013 17:07

    no já už snad taky ne mám jí doma ale snad nebudu muset už použít :-)

  • Bývalá uživatelka #43005 10.10.2013 20:34

    Jediný, co umělý budu používat, jsou instantní kašičky. Ale popravdě hlavně z důvodu, že se na ně strašně těším já i manžel:-D:-D Snad Sárinka nesní pokaždé všechno a trošička nám zbyde:-D:-D:-D Aspoň teda banánová a meruňková:-p:-p

  • Bývalá uživatelka #40352 10.10.2013 23:04

    Hmm, kašičky :D Já koupila Nutrilon v porodnici při odchodu, protože jsem se bála, že mi třeba dojde mlíko a bude řvát hlady, ale doufám, že ho nebudu muset otevřít :)

  • Luciferaza 11.10.2013 9:54

    Tak kašičky taky budu dávát. :-)Ale ty mají název mléčné a nemléčné kaše. ;-)
    Ikdyž v mléčných je taky sušené mléko. A já snad taky nešáhnu po "náhradním mléce":-D

  • Bývalá uživatelka #43005 11.10.2013 10:58

    Já budu dávat ty, do kterých se přidává pouze voda. A dostane je Sárinka vždycky na večeři:-)

  • Luciferaza 11.10.2013 11:21

    Tak to já Leovi kupovala obojí. Nemléčné i mléčné. ;-) Do nemléčných jsem dávala odstříkané mléko, ale je fakt, že víc jsem kupovala už s tím mlékem. :-D A Leo mi po nich spal celou noc. :-)

  • Bývalá uživatelka #43005 11.10.2013 11:33

    V to právě doufám, že to u nás bude taky tak:-D

  • Luciferaza 11.10.2013 12:42

    :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.