Konec lesních klubů?

Jak možná víte, tento týden prošla sněmovnou novela, která mj. upravuje podmínky přijetí neúplně očkovaných dětí do předškolních zařízení.
 Až dosud platilo, že děti, které nejsou plně očkovány dle kalendáře měly zákaz vstupu do MŠ (státních i soukromých), ale určitou výjimku z pravidla tvořily nejrůznější kluby, lesní školky a jiná soukromá zařízení, která si rodiče zřizovali a hradili sami z vlastních zdrojů.
 Novela nyní rozšiřuje povinnost přijímat do těchto zařízení jen plně očkované děti - výjimka není ani pro děti s dočasnou, lékařsky uznanou, kontraindikací, ani pro děti s individuálním očkovacím plánem. Stačí nemít dítě naočkované proti jediné povinné nemoci (např. hepatitidě B, která je přenosná pouze sex. stykem a krví) a díte nejenže nesmí na školu v přírodě a do MŠ, ale nově ani do těchto soukromých zařízení, na jejichž provozu se stát nijak nepodílel.

Tento krok bude pochopitelně likvidační pro četná soukromá zařízení pro předškolní děti, včetně nejrůznějších lesních školek a klubů a může představovat existenciální ohrožení pro mnohé rodiny, kdy jeden z rodičů bude náhle nucen opustit zaměstnání a zůstat s dětmi doma.

Prosím, pokud s tímto rozhodnutím také nesouhlasíte, máte možnost připojit se k petici - elektroniky, nebo - ideálně - písemně, případně sbírat podpisy a šířit dál.

Pro více info zde (dole odkaz ne elektronickou a papírovou petici): http://www.rozalio.cz/nase-projekty/legislativni-zmeny-v-systemu-ockovani/1355-zastavme-sikanu-rodin-deti-nesmi-byt-rukojmim-statu


 
10.11.2019 15:45:47
Emoce:
Komentáře:

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.