Deníček dítěte: Arya ❤

Narodila se mi holčička jménem Arya ❤

23.8.2017 12:25

Měří 52 cm a váží 3900,00 g
Porod byl přirozený na sále ,
probíhal v porodnici Nemocnice Vyškov, p.o. a trval 265 minut

Jak jsem ráno psala. Bolesti od 8h, nástup hned 3-5 minut, délka bolesti od půl minuty k minutě. V 8:20 po důkladném vyprázdnění a jsem říkala manželovi, ať volá svému otci, že je to tady. Díval se na mě už poněkud divně (jakože "už zas?" :-D ), ale volal. No, na tchána není spoleh, nebral to ještě ani v 9:30h, kdy to už bylo fakt jasný. Tak já zoufalá, bez náhradního plánu obvolávala kdo se dal a nikdo nemohl. Pak mě napadlo ji dát k mamince mé nejmladší sestry, která bydlí 10km od Vyškova. Je ředitelkou ve školce, bude mít volno, napadlo mě. A taky, že jo. Ráda pohlídá :) Vyjeli jsme tam. Chvilku jsem bavila Elenku, aby si nevšimla, že jdu pryč, ale všimla si. Kupodivu zamávala a říkala: "Máma jde papapa, pro mimikooo." A mávala dál jak zběsilá. Takže super.
Vyjeli jsme do porodnice, to bylo 10:45. Nechtěla jsem, aby Jenda vjížděl dovnitř do areálu, kde musí po půl hodině odjet nebo platit (a nechal by mě tam samotnou), tak jsme zaparkovali na parkovišti naproti nemocnici. Jít na porodní oddělení bylo pak porodní oddělení 😂 Cestou mě to chytlo asi 6x a vždy s hroznou intenzitou, děsila jsem kolemjdoucí říkal Jenda :-D přitom jsem byla ticho a neřvala :) Po příchodu do nemocnice jsem zazvonila na sál, převlékla se a čekala chvíli co se mnou udělají (od rána samý porody, všude plno), dali mě na monitor, kterému předcházelo vnitřní vyšetření a měření miminka: odhad 3700g, otevřená na 4cm, branka jakási (nevzpomenu si), napojili monitor, nechali mě ležet na boku na mou žádost. Po asi půl hodině jsem měla obrovskou kontrakci, při níž praskla voda. Otočili mě na záda a pokračoval monitor. Po prasknutí vody to mělo teprve grády, bolesti trvaly i minutu a půl do břicha i zad a nezvládla jsem dýchat (mám rýmu jak trám, takže jejich "nadechněte se nosem", no ehm :-D ), snažila jsem se je moc nerušit svými vzdechy, ale nedalo se. Po dalších asi 15 minutách jsem se ptala, kdy bude konec monitoru a doktor, že ještě pět minut aspoň. Po dvou jsem křikla na Jendu, ať mi to sundaj, že tlačím, mám nucení. Loudali se a patřičně jsem to prokřičela, už to fakt nešlo bez křiku, který mi pomáhal. Opřena o manžela jsem se dovalila na sál a měla nařízeno stát, ať mimi rotuje, že už to bude. PA odešla a já dávala kontrakce na 4, v kleku s hurónským řevem už. Po dvou kontrakcích znovu nucení tlačit, ale už fest. Zařvala jsem, že už rodím. Doběhla PA, pomohla mi s manželem na kozu a na tři zatlačení v kontrakci byla malá venku. Řvala jsem jak tur, přiznávám. Bylo to úplně jiný než s E., intenzivnější, rychlejší, prostě úplně jinak :) A ta úleva NEPOPSATELNÁ! Brečela jsem, klepala se, malou mi dali hned na bříško, byla tak krásná a zmačkaná :)
Závěr: natržená na 5 stehů, ale šťastná :) bez klystýru, epi, oxy, čehokoliv, prostě na tvrďáka (stejně na to nebyl čas :-D )
V porodnici jsme byli 11:15 a malá se narodila 12:25 👏 Jsem ok já i ona a jestli nespí, tak saje jako ďas :) Hodnotím to pozitivně. Mám nadstandard a boží klid. Jen už je mi to dlouhý, ale vydržím. Je to nadlouho poslední "odpočinek" :-D
Díky za vaše pozitivní myšlení, dodalo mi sil :)

IMG_20170823_165901 IMG_20170823_165923
23. 8. 2017 18:06:32
Emoce:
Komentáře:

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.