Lanugo

Otázku položila: Anonymní uživatelka #293779 12.7. 21:34

Ahoj,
dcerka se narodila 10dni po termínu porodu a na těle má černé chloupky. Měla ihned dlouhé vlásky, tmavé obočí a chloupky na uších, čele, zádech, pažích a zadečku. Zkrátka je to hodně chlupaté miminko. Jsou jí už tři týdny a chloupky nemizí. Myslela jsem, že lanugo mají jen nedonošené děti. Mělo to vaše dítko také? Kdy chloupky mizí?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • buccaneerka213.7. 4:31

    My jsme v termínu, budeme mít po víkendu 4 týdny a malá má stále chlupatá záda, ruce a uši. Ještě minulý týden měla i nohy, ale ty podle mě už tak chlupaté nejsou.
    Jinak se narodila s černými dlouhými vlasy, které se jí ale mění za nové, tak má na horní polovině hlavy už černé krátké.

  • Dceri bude 8 let a zada ma trosicku chlupatoucka porad. Druha dcera mela po porodu chlupata ouska, ted je ji rok a usi jsou hladky. Tak si vyber. Nech to plavat, o nic nejde:-p

  • Malá se mi narodila 5dní po termínu (spontálně), měla jen 3kg (50cm), na hlavičce černé delší vlásky (česala jsem kohouta) a chlupatá zádíčka. Nevím tedy kdy, ale v roce už byla dlouho úplná blondýna a bez výrazného ochlupení ;-)

  • little.red8613.7. 11:33

    Úplně to nesouvisí. Dcera těsně před termínem a lanugo neměla vůbec, syn 10 dní po termínu a byl jak vlkodlak😅 sama vím od mámy, že já narozená hodně po termínu jsem byla taky chlupatá...

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 69 822 otázek, kterým se dostalo 233 102 odpovědí a 369 031 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist