Vitamín D

Otázku položila: Lenouch23 12.10.2017 11:15

Mohla bych se prosím zeptat jestli tu některé maminky dávají taky vitamín D ? Dávám ho malé od narození a zajímalo by mě, k čemu je to dobré, protože doktorka mi řekla, že je to na to, aby se zatáhla fontanela, ale ta by se přece zatáhla i tak ne ?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • u malých dětí může být problém s přirozeným získáním vitamínu D ze sluníčka (a jiný zdroj je pro ně komplikovaný a třeba MM ho nemusí obsahovat v potřebném množství), hlavně v zimě, proto se ten vitamín D doporučuje dávat - je celkově na pevné kosti, ale nejen na ně. podporuje i imunitu (nám Dr na imunologii doporučuje aby malej vitamín D užíval pravidelně v zimě právě kvůli imunitě).
  a pokud ne Vigantol (který některým miminkům může způsobovat bolesti bříška), tak existuje i alternativa.

 • Marlena12.10.2017 13:43

  Jen doplním, že vitamín D je nejen na pevné kosti (podporuje vstřebávání vápníku), ale je také prokázané, že nedostatek vitaminu D může vést k roztroušené skleróze. Já ji mám, tak do svých dětí vitamín D budu cpát, dokud budu živa :-D

 • Majus17.10.2017 20:14

  Nechám vám tu Leni odkaz. kde se dozvíte více o vigantolu, ale vesměs vám tu všechno napsali ostatní maminky. U některý dětí může být s tou fontanelou problém, takže proto se dává a je to také kvůli křivici, která ač se o ní nemluví a neslýchá, tak se u nás vyskytuje. www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0012023&tab=info

 • Lauris27.11.2017 17:54

  Taky dávám vigantol a naprosto bez problému. Setkávám se s diskuzemi, že z vigantolu mimča bolí bříška apod... ale to mi přijde jako hloupost.

 • Tamous31.12.2017 18:20

  Však my jsme taky vigantol dávaly a nebyl vůbec žádný problém

 • JankaRouskova23.1. 23:05

  Bavila jsem se tady o tom s kamarádkou, která je dětskou sestřičkou a k vigantolu se vyjádřila tak, že jak některé maminky tvrdí, že děti po něm nemůžou spát, bolí je bříško apod, tak je to spíš tím, že u dětí do 3 měsíců jsou koliky a potíže s bříškem naprosto fyziologické a taky tím, že si některé maminky neuvědomují to, že to co sní ony se dostane do mléka a může to dítěti dělat zle.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 69 580 otázek, kterým se dostalo 232 222 odpovědí a 367 741 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist