"První společný měsíc.."

První větší milník Gabrielkova života byl dosažen - 12.7. v 6:07 už je s námi měsíc.

Měsíc plný lásky, tulení, objevování.. ♥
Měsíc plný krásných okamžiků.. ♥
Měsíc, kdy společně tvoříme větší rodinu.. ♥

Je až neskutečné jakou rychlostí ten čas plyne. Snažíme si užívat každou minutu dne naplno a především společně. Je úžasné být v obklopení mých dvou chlapečků, kteří můj život dělají hezčí a plnější. Matyášek přijal Gabrielka jak nejlíp mohl, nejspíš jsem to takhle dobrý ani nečekala - chodí ho hladit, pusinkovat, pozorují se navzájem, na procházkách v kočárku vozí jen on, asistuje u každého přebalování a plenku pak odnáší do koše. Jsem na něj moc pyšná. Říká o sobě, že je velký brácha a že máme malé mimino. 
Máme za sebou první návštěvu (v 10ti dnech) u naší paní doktorky, kterou jsem pečlivě vybírala a jsme s ní maximálně spokojení. Přibral tou dobou už téměř na porodní váhu, doktorka mu koukla na krásně zahojený pupík, poslechla si dýchání a srdíčko (vše jen po rozepnutí jednoho cvočku na oblečení), neměřila ho, protože natahování dítěte je zbytečné, je plně kojený, spokojený a celou návštěvu prospal. Druhou návštěvu jsme naplánovaly na konec šestinedělí. Očkovat v plánu moc nemám a když už tak jen ta nejpovinnější a s hodně velkým odkladem. Já se cítím výborně - to už jsem se cítila teda ihned po porodu, ale teď už jsem úplně v pohodě a nemůžu se dočkat pomalého návratu ke sportu - běh, inlajny, rychlochůze,.. :) . Doma panuje dokonalá souhra - tím, že je Maty hodně samostatný a snaží se mi ještě pomáhat nemám žádné další starosti, málokdy se zatím dostanu k vaření, ale toho jsem tak nějak ušetřená i díky mamince, která se o tohle vše postará. Takže mojí náplní dne je chystání jídla sobě a Matymu, kojení, procházka, kojení, jídlo, procházka, kojení, jídlo a koupání.. :-D a v mezičasech si čtu knížku, sem tam si zahraju něco na pc nebo kouknu na film nebo něco málo uklidím, prostě dokonalá pohoda. Není kam spěchat a nic nám neuteče. Noci jsou taky úžasné - Maty spí od 3tří měsíců celou noc a Gabri se budí dvakrát. První koupání malého proběhlo 26.6. jak vidíte na milníkové kartičce a to jen vodou. Natírám ho olivovým a fenyklovým olejem, každý den jemně otřu žínkou a to je vše. Koupat není potřeba.
Také jsem si nenechala ujít každoroční akci u nás - Pivní festival, Matynka vzali naši na výlet a já s Gabčem v šátku jsme vyrazily a vůbec toho nelituju. Krásně spinkal a i když byl vzhůru neplakal a byl moc hodný. Já se nezúčastnila tradiční soutěže "vypití piva na ex", ale letos jen vědomostní, ale i tak jsem uspěla a dostala dárkovou tašku ve které byli dvě piva a tričko.
V září se chystáme na dovolenou do mých milovaných Krkonoš, našla jsem nám krásné ubytování v penzionu s polopenzí a moc se těším na túry po okolí. Kluci mi  rostou před očima - teď teda hlavně Gabrielek, u kterého jsem to asi až do včerejšího dne neviděla, ale když se vyfotila porovnávací fotka, nestačila jsem zírat. Doufám, že i Vy si užíváte léta, pohody a sluníčka.. ♥

 
1
13.07.2018 12:27:10
Emoce:
Komentáře:

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.