Naplánujte si shazování kil ve svém kalendáři

Plánujete zhubnout? Sestavte si plán hubnutí přímo ve svém kalendáři, pravidelně zapisujte svou váhu a mějte přehled o tom, jak se vám s nadbytečnými kily daří bojovat.

Plán hubnutíPlán hubnutí si můžete jednoduše vytvořit pod grafem hmotnosti v kalendáři kliknutím na tlačítko Začít hubnout.

Zadejte začátek hubnutí, aktuální hmotnost a výšku. Poté si dejte vypočítat hmotnost nebo datum konce hubnutí. Takto vám bude vypočítána hmotnost, která odpovídá ideálnímu BMI*, a datum pro hubnutí rychlostí 0,7 kg týdně**.

Máte-li jasnou představu o své budoucí hmotnosti, zadejte ji a znovu přepočítejte konec hubnutí. Pokud vám přijde datum moc vzdálené nebo naopak moc blízké, změňte si ho podle sebe. Jakmile máte vše v pořádku zadáno, dejte uložit. Sestavený plán se zobrazí pod grafem hmotnosti.

V plánu vás bude především zajímat stav k aktuálnímu dni, kde se dozvíte, jak jste na tom dle plánu měla být a jak jste na tom doopravdy. Také se dozvíte, jakým tempem se přibližujete ke své vysněné váze. Počítá se jak skutečná rychlost od začátku hubnutí, tak rychlost za poslední týden.

Tip: Už máte dávno naplánované hubnutí a zrovna dnes jste zjistila, že jste ještě před dosažením vysněné váhy pozvána na společenskou akci? Přemýšlíte, co pěkného si obléknout, a v tu chvíli vám dojde, že vůbec netušíte, jak to v ten den bude s vaší postavou? V tom případě zadejte požadované datum místo aktuálního dne a odhady na vás hned vyskočí.

Plán hubnutí se založí také do vašeho deníčku. Nic se ale nebojte, zápisek je soukromý. Zrušit plán hubnutí lze pak právě v deníčku smazáním tohoto zápisku.

 -------------------------------------------------------------------------
* výpočet BMI je orientační, dvoum lidem se stejnou výškou nemusí vyhovovat stejné BMI, záleží na stavbě těla, hmotnosti kostí, množství svalové hmoty atd. Hodnota 22 vybraného BMI je průměrem pro ideální váhu.

** každému člověku může vyhovovat jiná rychlost hubnutí. Pro výpočet byla vybrána průměrná rychlost při zdravém hubnutí, a to 0,7 kg za týden.
05.04.2013 17:16:51
Emoce:
Komentáře:

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.