Přírodní makeup a pudr pro dokonalé nalíčení

Pokud už vás přestala bavit kosmetika plná chemie, díky které každé ráno zjišťujete, že jí potřebujete víc a víc, zkuste přírodní alternativy. Což ale, jak sami víme, není vždycky jednoduché a leckdy to může připomínat hledání dokonalého muže.

Lavera Trend Sensitiv tekutý makeup a minerální pudrLavera Trend Sensitiv tekutý makeup a minerální pudr, vajíčko na makeupLavera Tekutý přírodní makeup

"Když jsem viděla, že se mi tenčí zásoby 'tradičního' makeupu, vážně jsem se děsila, co si na obličej dám pak. Podmínky zněly jasně; musí mít velmi, vééélmi světlý odstín (ráda bych se považovala za Sněhurku, ale spíš se mě lidé ptají, jestli už jsem neumřela :)), musí být lehoučký, neucpávat póry, nesmí vysušovat a musí alespoň trochu krýt. Padla tedy volba na tekutý makeup od Lavery, odstín 01 Slonová kost světlá."

Přírodní makeupy mají bohužel tu nevýhodu, že díky svému složení nemají narozdíl od těch z drogerie "dokonalou" kluzkou konzistenci, takže se začátečnicím s přírodní kosmetikou s nimi může hůře pracovat. Mohou se vám na tváři vytvářet žmolky a viditelné tahy, což má ale jednodušší řešení, než byste čekaly. Ne, není to vhození do koše! :)

"Trik spočívá v navlhčení. Za sebe nemůžu mluvit o kombinaci se štětcem, u těch mám pocit, že si po obličeji přejíždím struhadlem. Jsem ráda, že je nějak přežívám při nalíčení očí, takže jsem zvyklá makeup nanášet prsty. Pokud zvolíte stejnou cestu, stačí si prsty navlhčit."

K nanesení můžete využít i vlhký štětec nebo houbičku, my máme vyzkoušené jak prsty, tak i vajíčko na makeup, což považujeme za opravdu skvělého pomocníka: "Narazila jsem na něj náhodou v dm a po prvním vyzkoušení se zamilovala. Kamarádí se jak s makeupem, tak pudrem či tvářenkou."

Budete-li se držet při aplikaci naší rady, výsledek vás oslní. Makeup působí velmi přirozeně, pleť sjednotí, a dokonce projasní. Lehce až středně kryje. Nevysušuje, ale ani nezanechává mastný film. Navíc má výdrž: "Jelikož kvůli kruhům pod očima a nějakým těm pupínkům (na mé mrtvolné kůži prostě všechno svítí jak baterka) musím používat i korektor, bez pudru se neobejdu. Nemůžu tedy posoudit výdrž bez něj, ale s jedním lehkým přepudrováním opravdu vydrží slibovaných 10 - 12 hodin."

Náš tip: Krytí není vůbec špatné, ovšem pokud ho přeci jen potřebujete zlepšit, musíte na to stejně jako u nanášení laku na nehty. Pěkně po tenkých vrstvičkách. Přírodní makeupy opravdu potřebují vrstvit, pokud byste nanesla velké množství najednou, vytvoříte si na obličeji nehezkou masku.

Makeup vždy zapracujte do ztracena, chvilku počkejte a naneste další tenkou vrstvu.
Lavera Trend Sensitiv makeup a pudr recenze

Lavera Minerální sypký pudr transparentní

Potřebujete-li zafixovat makeup či korektor, je potřeba sáhnout po kvalitním pudru. Pokud nechcete řešit vhodný odstín a nebo jste bledulka, zvolte pudr transparentní, například minerální od Lavery.

Pudr je opravdu bezbarvý, můžete ho tedy použít pro jakýkoli odstín pleti (a makeupu) během celého roku. Makeup krásně zafixuje, zmatní a díky obsaženým minerálům přirozeně sjednotí a prozáří pleť. Nevysušuje a ani neucpává póry. A bonus: Po nanesení máte pocit, že se vám pleť změnila v samet.

Na první pohled nevypadá, přeci jen 8 g není moc, že by vydržel dlouho, ale díky tomu, že s ním stačí tvář jen lehce přepudrovat, nemusíte se bát, že byste v krátké době musely pořizovat další balení: "Na kritické T-zóně vydrží tak 5 - 8 hodin, podle počasí, stresu, aktivity, prostředí..."

Nanášet jej můžete štětcem, vajíčkem, ale i malou labutěnkou, která je součástí balení: "Přiložený polštářek je pro nanesení naprosto dostačující, takže s sebou nemusíte v tašce nic dalšího tahat."Máte s produkty zkušenosti? Jaké favority máte vy mezi makeupy a pudry? Víte, že tekutý makeup od Lavery existuje v 6 odstínech? V eshopu naleznete 2 nejoblíbenější, rádi vám ale u dodavatele seženeme i další odstíny. Napište nám.
08.11.2015 17:26:41
Emoce:
Komentáře:

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.