Testujeme: Když nás něco trápí

Ať už jsme malí nebo velcí, vždycky se najde něco, co nás pěkně potrápí. My se tentokrát zaměříme na uši a zuby. Co by vám doma určitě nemělo chybět, když rostou první zoubky nebo zuby moudrosti? Čím si účinně vyčistit uši?

Čištění uší sprejem AureconKdyž máte chuť třískat hlavou o zeď

Pokaždé, když si jedna z mých osmiček řekne, že je čas trošku povylézt (ano, čtete správně, mně se zuby moudrosti prořezávají na střídačku a s pauzami již několik let), přesně chápu, proč děti tak hrozně pláčou až řvou, když jim rostou zoubky. Já mám tu touhu totiž taky, ovšem na mě by sousedi zavolali policii.

Mám vyzkoušené nejrůznější léky na bolest i kloktání alkoholem. Obojí jsem už před lety vzdala, takže mi zbývalo těch 14 dní bolesti prostě vydržet. Když jsme takhle jednou hledali nové zboží do eshopu, našli jsme olejíček Jakoubek od Nobilis Tilia zmírňující bolest při růstu prvních zoubků, na který byly samé skvělé recenze. Nedalo mi to a vyzkoušela jsem ho. Recenze nelhaly, vážně funguje! Jednou bolest zmizí úplně, podruhé se jen zmírní, úleva trvá někdy déle, někdy krátce, ale nikdy se mi nestalo, že by nefungoval vůbec. Nedávno mi dokonce pomohl na afty, takže já ho rozhodně doporučuji, i když mi první zoubky vykoukly už hrozně dávno.

A hlavně nepoužívejte uchošťoury

Také ještě patříte mezi generace, které tehdy netušily, že by si vatovou tyčinkou při čištění uší mohly ublížit? Pamatuji si i teorii, že se uši prý čistí samy (moje tedy ne) nebo že si stačí při koupeli propláchnout uši proudem vody. Přísahám, že jsem slyšela, jak se mi vlastní uši smějí. Co ale tedy použít, aby to fungovalo a zároveň to nebyla chemická břečka?

Už před nějakým tím rokem jsem narazila na ušní sprej Aurecon. Stříknete, trochu promnete, zaklepete hlavou a kapesníčkem setřete. Prostě jako u psa. Nečekala jsem žádné zázraky, ale děly se. Úlevu ucítíte hned, přestane svědění, tlak a najednou máte pocit, že slyšíte jako Superman. Podle doporučení by se měl používat 1-2x denně, ze začátku a v případě větší potřeby určitě, ale jinak stačí delší intervaly, u mě je to jednou za týden/14 dní. Sprej existuje také ve verzi pro děti od 3 let.Máte zkušenosti s těmito produkty? Jaké máte osvědčené pomocníky na prořezávání zubů a čištění uší?
12.10.2015 0:17:55
Emoce:
Komentáře:

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.