Deníček dítěte: Matěj

Narodil se mi chlapeček jménem Matěj

20.2. v 14:40

Měří 50 cm a váží 3220,00 g
Porod byl přirozený na sále ,
probíhal v porodnici Fakultní nemocnice Plzeň, klinika Lochotín a trval 720 minut

Kolem třetí ráno mě vzbudily kontrakce po 3-5ti minutách a vana nepomohla, tak jsme po 6 vyrazili do porodnice (kontrakce po 2m). Už cestou kontrakce slábly a intervaly mezi nimi se prodloužily. V porodnici na monitoru se kontrakce neukazovaly (ale to ani pár minut před porodem) :-D . Na vyšetření otevřená jen pro prst, tak mě poslali domů. Doma opět kontrakce po 2 minutách a silné, tak jsem dala dvouhodinovou vanu a pak ještě hodinu doma a když už mi to kroutilo nohy, tak jsme vyrazili zpátky do porodnice. Po příjezdu na parkoviště kontrakce opět zeslábly a bylo jich jen pár. Tak jsem se procházela po areálu a po chodbách a když naskočily zpátky na 2 minuty, tak jsem šla na vyšetření. To jsem už byla na 4-5 prstů, tak mě poslali na sál. Tam si nás převzala hodně mladá a jedna starší PA. Píchnutí vody jsem odmítla, což se jim nelíbilo. Napojily monitor, sepsaly papíry, pak mě chvilku nechaly chodit a po chvilce že mě vyšetří - cítila jsem, jak se snaží prasknout vodu a než jsem stihla zareagovat, tak praskla. Najednou začaly běhat, že voda je zelená, takže opět monitor, nabery krve, kanyla a už jsem cítila, jak se malý tlačí ven. V tom se otevřely dveře a vlezlo tam 8
mediků a doktorka. Chtěla jsem ať odejdou, ale poslaly pryč jen 4 z nich. Pak už začalo celkem peklo, při tlačení na mě řvaly ať nekřičím a tři mi tlačily na břicho. Já myslela, že snad prasknu. Oproti prvnímu porodu to byl horor. Malý se nalokal plodovky, tak ho odsávaly a voněl jako z rybníka, po té zkažené vodě.
Vyšetření po porodu bylo téměř stejně bolestivé jako samotný porod, mladá PA se nejspíš zaučovala, věčně mě skřípávala zrcadly a frndu mi roztáhla, že by snad prolezlo větší slůně. Vždycky zrcadla vyndala a pak je tam cpala zpátky a znova a znova. Pak to předala té druhé a ta nebyla o moc šetrnější. Ještě mi vynadaly, že se cukam a protestuju. Připadala jsem si jako při znásilnění. Nakonec se to obešlo bez šití. Pichly mi něco na zavinutí dělohy (to bolelo taky jako prase, ale už na mě alespoň nikdo nesahal) a před odjezdem ze sálu mě ještě vycévkovaly.
Můžu vám říct, že po tomhle zážitku další dítě neplánuju nebo rodím doma. Tolik násilí jsem nezažila za celý život. A to jsem si přála přirozený porod bez zbytečných zásahů.
Omlouvám se, že píšu jako tatar, ale pospíchám než se mi vzbudí děti 😁

received_411242772965936 received_543442359398497
03.03.2019 20:44:35
Emoce:
Komentáře:

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.