Screening i tripple testy pozitivní, Clarigo

Otázku položila: Anonymní uživatelka #389446 12.7. 9:41

Dobrý den,
vyšel mi pozitivní screening, tzv. šedá zóna, riziko DS 1:350, nyní tripple testy taky pozitivní. Máte někdo zkušenosti, že i tak bylo miminko zdravé? v pondělí jsem se objednala na Clarigo. Nevíte, za jak dlouho by mohly být výsledky? Úplně mě to rozhodilo... Jsem nyní v 17 tt. Děkuji za případné zkušenosti.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • samsonoh12.7. 10:17

  Zkušenost nemám, ale tripple testy často vychází falešně pozitivně, takže bych ho nebrala za bernou minci.

 • marketaj12.7. 10:40

  Mám zkušenost a popisu ti jak jsem postupovala já, protože nesnáším nejistotu. Vysledek screeningu v tzv šedé zóně a doporučil konzultaci na genetice, ale že z pravidla je to vše ok. Genetika nic objev echo, doporučili odběr plodovky, když budu chtít. Můj gyndar to shrnul tak ať si řeknu, jak budu postupovat, když se výsledek potvrdí, jestli budu schopná potratu nebo jestli zvládneme postižené dítě... Mazec:-( takže jsem řekla, že chci ještě názor dalšího dr na screening a objednala se k dr frisove na Karla, která tyhle testy dělá jak na běžícím pase. Ta mne dostala do kolen, protože výsledek už nebyl v šedé zóně, ale 4:1 pro DS a ostatní rizika jsou také zvysene. Hotovo, konečná, já totálně rozložena. Jak je možné, že DV u jednoho v pohodě a druhého s problémem, u ní jsem byla strašně a ne jako u prvního dr, ktery to vzal smahem, protože jsem byla poslední pacientka. Dr doporučila odběr z placenty nebo neinvazivní test z krve. Jelikož jsem měla problémy s delohou a sekci u prvního porodu, tak jsem se rozhodla pro test harmony. Výsledky byly asi za 10 dnů a vše v pohodě. Teď mám zdravého dvouletého kluka.
  Držím palce ať je vše ok a pokud chceš jistotu, tak postup další testy.

 • mili8712.7. 11:28

  První syn DS 1:2, byla jsem na plodovce, vše ok a je zdravý. Nyní mám před porodem druhého dítka. Na screeningu mi vyšlo také 1:2 DS, ale tentokrát jsem byla na Clarigo, vše v pořádku. Výsledky byly za 10-12 dnů, teď už nevím. Kamarádka měla výsledky za 4 dny. Já jsem měla vždy UTZ v pořádku, ale z té krve a věku!(27 a 30 let) mi to takhle vyšlo. 1:350 je v pohodě, ale jestli chceš mít jistotu bez rizika ( a za spoustu peněz:-( ), tak je clarigo dobrá volba. Já byla v Prenatalu v Brně.

 • Riziko 1:350 je jeste docela dobre. Jak pise Mili, muze byt i 1:2. Mela jsem 1:80 a podstupovala jsem CVS. Vse ok. Drzim palce. Urcite jen plany poplach

 • Musis hlavne vedet, zda by jsi zvladla dite, ktere je postizene. Pokud ne, tak podstup clarigo, deklaruji vysledky max do 14 dni. Jak uz tu psaly holky, jsou i horsi vysledky s dobrym koncem. Coz neznamena, ze lepsi vysledek nemuze mit spatny konec.. Ja osobne pokud bych na to mela penize, bych podstoupila to Clarigo. Drzim pesti at je vse v poradku!

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 69 822 otázek, kterým se dostalo 233 102 odpovědí a 369 031 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist