S cizincem autem na dovolenou - máme očekávat problémy?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #393742 13.7. 10:54

Ahoj, můj manžel je cizinec tmavé pleti, máme spolu dítě, a v létě se chystáme autem do Chorvatska. Manžel má samozřejmě doklady v pořádku, má trvalý pobyt v ČR už 11 let, přesto se trochu bojím na hranicích Schengenu skrz aktuální situaci z imigranty, aby se nesnažili dělat problémy... máte někdo zkušenosti? Případně tušíte, jak se budou chovat a co očekávat? Předpokládám, že když se jmenujeme všichni stejně, tak by to snad neměl být problém? Spíš kvůli dceři se bojím, že nás zdrží, protože jí se cesta autem tolik nelíbí, proto jedeme v noci, kdy vím, že bude celou cestu spát

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Proc by mel nekdo delat problemy? Je to manžel, mate spolu díte a pokud ma doklady v pohodě, tak bych se tim teda vubec nevzrušovala. Obava mi prijde naprosto zbytecna.

  • Eleshiar13.7. 11:20

    My jsme loni jeli do Recka s kamaradkou, jejiz manzel je z Nigerie. Jeli jsme autem. Problem byl jen v Makedonii, ze pry mel mit jeste nejake povoleni, protoze ma Nigerijsky pas ci co. Ale kdyz jsme rekli ze jen projizdime do Recka, tak nas asi po pul hodine pustili. Obvolejte ambasady statu, kterymi projizdite a poptejte se co musite mit.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 69 822 otázek, kterým se dostalo 233 102 odpovědí a 369 031 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist