9měsíční miminko

Otázku položila: Bývalá uživatelka #38975 22.8.2013 12:02

Ahoj maminky. Chci se zeptat, jak vám spí přes den 9měsíční miminko. Našemu miminku bude za 14 dní devět měsíců a přijde mi, že spí přes den pořád dost. Vzbudí se ráno v sedm a hned v devět zase v kočáru usne, po obědě to samé, takže toho naspí poměrně hodně a večer špatně usíná, což mě nepřekvapuje. Včera jsem ho udržela dopoledne nespat, po obědě spal tři hodiny, což by se mi líbilo a do koupání už také nespinkal a hráli jsme si. Usnul večer sice s brekem, protože už byl vyřízený, ale usnul. Jak trávíte dny s takovými miminky, co děláte, jak ho zabavíte? Také bych se chtěla zeptat, jaký máte jídelníček?? Díky za každé info.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Moje malá už má 14 měsíců tak spí pořád, ráno 1,5 v 9 hodin, a ve 13 taky tu hodinku, máme problém vydržet do večera, už je pak ospalá, jde spát v 7, budí se v 6.

    Se zábavou bojujeme pořád a je to horší a horší, musí se pořád něco vymýšlet, zkus třeba chodit do plavání, malá to měla ráda, občas i nějaké centrum, v některých mají i hračky pro nejmešní, a té mojí se tam líbilo i v tom věku, koukala po dětech a měla nové štěrkátka a tak... ale ne všechny jsou takto vybavené.

    Jinak příkrmy ti už moc neporadím, ale malá má hodně ráda ze zdravé výživy ty kaše - jsou nemléčné, musíš si tam přidat vlastní mléko co pijete, jsou kukuřičné, rýžové, pohankové, můžeš do toho přidat ovoce dle chuti, to je na večeři oblíbené doteď i já to jím :-D A teď bude v obchodech malá dýně hokkaido, tak s bramborkem, masíčkem, určo vyzkoušejte, je jen na podzim.

  • 9 měsíců a 2 týdny
    snídaně - UM
    svačina - přesnídávka ovocná
    oběd - masozelenina - spíš už normální jídlo
    svačina - jogurt
    večeře - kaše
    Vstává před 7, kolem 8-9 usne ještě na 30-90 minut, pak usne kolem poledne . Většinou naspí za den tak 2-3 hodiny, spíš jen 2. Večer usíná krásně, ale když jsem ho nechávala víc spát přes den, tak usínal s řevem a místo v 8 až tak v 9.

  • malej už od 8mi měsíců má režim stále velmi pdoobný (tedka skoro 11m):
    dopolko spánek cca 30-60min (v závislosti na tom, jak dobře spal v noci a na zdravotním stavu) mezi 8:30-10h
    a odpolko spánek v obdobné délce mezi 13-15h.
    vstává obvykle kolem 7h, spát chodí ve 20h. v noci se budívá jak kdy - když rostou zuby, tak často, když nerostou tak spí 5h v kuse.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 640 otázek, kterým se dostalo 273 213 odpovědí a 410 836 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se